ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6867175
*
nr 686 7175
Spegel
Ram o 1900, 82x70
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2011
kl 19:23:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 15:54:52
1
600 kr
14/3 18:45:10
2
650 kr
14/3 19:10:12
1
700 kr
14/3 19:15:53
3
750 kr
14/3 19:16:45
2
800 kr
14/3 19:18:17
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 686 7175
Spegel
Ram o 1900, 82x70
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 15:54:52 | 1 | 600 kr |
14/3 18:45:10 | 2 | 650 kr |
14/3 19:10:12 | 1 | 700 kr |
14/3 19:15:53 | 3 | 750 kr |
14/3 19:16:45 | 2 | 800 kr |
14/3 19:18:17 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27